Уреаплазма (Ureaplasma urealiticum), зішкріб, сеча та ін., методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3221

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

250,00 грн

Опис аналізу:

Уреаплазма (Ureaplasma urealyticum), методом ПЛР - аналіз, що дозволяє визначити, чи є в організмі пацієнта представники виду Ureaplasma urealyticum, шляхом виявлення їх ДНК.

Уреаплазма відноситься до умовно-патогенних мікроорганізмів, здатних перебувати в людському організмі, не завдаючи шкоди, але небезпечних для здоров'я в разі їх швидкого розмноження. Умовно-патогенна флора активно розмножується при пригніченні імунітету, наявності прихованих інфекцій або змінах гормонального фону. Так що бурхливий розвиток умовно-патогенної мікрофлори (включаючи уреаплазму) - сигнал про наявність прихованих проблем зі здоров'ям.

Уреаплазма - дуже поширена інфекція, що виявляється більш, ніж у половини жінок, які ведуть активне статеве життя. У чоловіків інфекція зустрічається трохи рідше, але так само поширена. Основний шлях передачі - статевий, хоча є можливість зараження в побуті, а також дитини від матері під час виношування або під час пологів. Передати інфекцію може як пацієнт з симптомами уреаплазмозу, так і безсимптомний носій.

Потрапляючи в організм, уреаплазма паразитує на слизових оболонках статевих органів і мембрані сперматозоїдів. Інкубаційний період уреаплазмозу становить близько двох-п'яти тижнів, після чого, при наявності відповідних умов для уреаплазми, з'являються симптоми. У чоловіків уреаплазма здатна викликати уретрит (запалення сечовипускального каналу), орхіт (ураження яєчка), простатит (запалення передміхурової залози) і епідидиміт (ураження придатків яєчка).

У жінок можливі цистити (запалення сечового міхура), вагініти (запальний процес в піхві), цервіцити (уражається шийка матки), ендометрит (запалення матки) або аднексит (запалення придатків матки). Як у чоловіків, так і у жінок, хронічна інфекція може стати причиною безпліддя.

Причиною перерахованих вище захворювань уреаплазму зазвичай вважають, якщо не виявлено інших патогенів, здатних привести до їх появи.

Покази до призначення

Дослідження призначається урологами, гінекологами, інфекціоністами і дерматовенерологами в наступних випадках:

  • диференціальна діагностика захворювань, що передаються статевим шляхом;
  • скринінг статевих інфекцій;
  • оцінка ефективності лікування уреаплазми;
  • запальні процеси в органах малого таза;
  • безпліддя;
  • планування вагітності.

Значення результатів

Дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції якісне, в результаті можливі два результати:

  • виявлено - позитивний результат, в зразку виявлено генетичний матеріал Ureaplasma urealyticum;
  • не виявлено - негативний результат, пацієнт не заражений даним видом уреаплазми.

Підготовка до обстеження

У разі здачі урогенітального мазка, чоловікам потрібно перед обстеженням на кілька годин утриматися від сечовипускання. Жінкам потрібно здавати мазок до настання місячних або через кілька днів після них.

Матеріал для дослідження: сеча, урогенітальний мазок.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Термін проведення: 2 робочих дні.