Уреаплазма (Ureaplasma spp.), зішкріб, сеча та ін., методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3225

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

240,00 грн

Опис аналізу:

Уреаплазма (Ureaplasma species), методом ПЛР - аналіз, що дозволяє визначити, чи є в організмі пацієнта представники двох видів уреаплазм: Ureaplasma urealyticum і Ureaplasma parvum. За допомогою аналізу перевіряється, чи є в зразку генетичний матеріал (ДНК) цих мікроорганізмів.

Ряд досліджень вказують на більш високу патогенність Ureaplasma urealyticum - її частіше виявляють при запальних захворюваннях сечостатевої системи, тоді як Ureaplasma parvum частіше виявляються у жінок, які не страждають від будь-яких запальних процесів сечостатевих органів.

Уреаплазми відносяться до умовно-патогенної мікрофлори, здатної перебувати в людському організмі в невеликій кількості, не завдаючи шкоди. Але при пригніченні імунітету, за наявності прихованих інфекцій або зміни гормонального фону умовно-патогенна флора починає активно розмножуватися. Продукти метаболізму уреаплазм здатні порушувати захисні властивості слизових оболонок, на яких вони паразитують, і провокувати розвиток запального процесу. Бурхливий розвиток уреаплазм - ознака прихованих проблем зі здоров'ям.

Уреаплазма виявляється більш, ніж у половини жінок, які ведуть активне статеве життя, дещо рідше діагностується у чоловіків. Джерелом інфекції може бути людина з уреаплазмозом або безсимптомний носій уреаплазм. Передається, в основному, статевим шляхом, але не виключена передача контактно-побутовим способом, нерідкі випадки інфікування дітей від матері під час виношування або в процесі пологів.

Після зараження протягом двох - п'яти тижнів триває інкубаційний період, після якого, за відповідних умов може розвинутися уреаплазмоз. Під впливом уреаплазм у чоловіків може розвинутися уретрит, простатит, орхіт або епідидиміт, погіршується якість і склад сперми, можливе безпліддя.

У жінок через уреаплазмоз можлива поява циститів, вагінітів, цервіцитів, ендометритів і аднекситів. Ускладненням останніх двох захворювань можуть стати спайкові процеси, позаматкова вагітність і безпліддя. Є дані про негативний вплив уреаплазм на плід під час вагітності, через який у новонароджених можливі пневмонії, бронхолегенева дисплазія і менінгіти.

Причиною захворювань сечостатевої системи уреаплазму зазвичай вважають, в разі негативних результатів обстежень на інші, більш ймовірні збудники.

Покази до призначення

Аналіз на уреаплазми може бути призначений урологом, гінекологом, інфекціоністом і дерматовенерологом в наступних випадках:

  • диференціальна діагностика венеричних захворювань;
  • профілактика ЗПСШ;
  • оцінка ефективності антибактеріальної терапії при уреаплазмозі;
  • пошук причин запальних процесів органів малого тазу;
  • діагностика причин безпліддя;
  • планування вагітності.

Значення результатів

Дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції якісне - перевіряється сам факт наявності збудника. «Виявлено» - позитивний результат, при якому в зразку виявлено генетичний матеріал одного з уреаплазм. «Не виявлено» - негативний результат, пацієнт не заражений жодним з видів уреаплазм.

Підготовка до обстеження

При здачі урогенітального мазка, чоловікам перед обстеженням потрібно утриматися від сечовипускання на кілька годин. Жінкам потрібно здавати мазок до настання місячних або через кілька днів після їх завершення.

Матеріал для дослідження: сеча, урогенітальний мазок.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Термін проведення: 2 робочих дні.