Вірус грипу А, В, зішкріб, типування методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3428

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

480,00 грн

Опис аналізу:

Вірус грипу А, В (методом ПЛР) - аналіз за допомогою якого можна визначити, чи є в організмі пацієнта генетичний матеріал (РНК) вірусу грипу. За допомогою аналізу визначається присутність двох основних серотипів вірусу: А і В. Серотип А є причиною більшості сезонних епідемій, а також пандемій грипу.

Раніше визначення вірусу лабораторними методами проводилося декількома шляхами (виділенням вірусу в культурі клітин, пошуком антитіл за допомогою імуноферментного аналізу), які вимагають більш тривалого часу. ПЛР-діагностика є більш швидким, точним і високочутливим методом діагностики. Це особливо важливо в плані ідентифікації вірусу грипу, через те, що ефективність противірусних засобів максимальна в перші дві доби після зараження.

При аналізі методом полімеразної ланцюгової реакції, проводиться пошук послідовності РНК, загальної для обох типів грипу, завдяки чому забезпечується дуже висока чутливість дослідження, що досягає 98-100%. Також при ПЛР-дослідження низький відсоток хибнопозитивних або хибнонегативних результати. Єдиний його недолік - визначення ДНК вірусу не дозволяє зрозуміти, чи живий вірус і чи є пацієнт заразним для оточуючих.

Вірус з однаковим успіхом вражає людей всіх вікових категорій, але групою особливого ризику є діти, люди похилого віку, вагітні жінки та пацієнти з хронічними захворюваннями серцево-судинної і дихальної систем. Симптоми хвороби характерні для гострої респіраторної вірусної інфекції: різке погіршення самопочуття, підвищення температури, ломота в м'язах, світлобоязнь, головний біль, біль в горлі, кашель, задишка, болі в грудній клітці.

Хвора людина заразна для оточуючих з перших годин хвороби і до п'ятого-сьомого дня захворювання.

Покази до призначення

Направлення на обстеження може бути виписане педіатром, терапевтом, інфекціоністом або сімейним лікарем, підставою для нього можуть бути такі підстави:

  • симптоми ГРВІ;
  • гостра енцефалопатія в період епідемії грипу (порушення свідомості, судоми).

Значення результатів

Позитивний результат тесту («виявлено») вказує на те, що людина хвора на грип, а негативний («не виявлено»), що пацієнт здоровий (РНК вірусу грипу не виявлено).

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: мазок з ротоглотки або носа.

Метод дослідження: ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).

Термін проведення: 1 робочий день.