Вірус кору, антитіла IgG

Код: 3434

Час виконання: 2 роб. дн.

Ціна у

250 грн

Опис аналізу:

Висока заразність вірусу і недостатній рівень вакцинації провокують постійне поява спалахів кору, що представляють особливу небезпеку для людей, які не мають імунітету до захворювання. Аналіз на антитіла IgG до вірусу кору дозволяє перевірити придбаний такий імунітет (внаслідок перенесеного захворювання або щеплення) або людина беззахисна перед хворобою. Якщо антитіл IgG не виявлено, значить імунітету немає і необхідно зробити щеплення, щоб усунути ризик інфікування коровий інфекцією.

Аналіз на антитіла до кору IgG - простий і швидкий спосіб зрозуміти, чи необхідна вам вакцина проти кору чи ні.

Вірус кору, антитіла IgG - аналіз, застосовуваний для визначення антитіл до вірусу кору, наявність яких означає, що пацієнт хворий на кір в даний момент або ж перехворів ним в минулому. Передача вірусу кору зазвичай відбувається повітряно-крапельним шляхом, заразитися можуть люди різного віку, але найчастіше - діти. Кір може бути спровокувати важкі ускладнення, аж до летального результату.

Інкубаційний період кору триває від 7 до 21 дня, в середньому - близько 11 днів, під час яких дитину не турбують жодні симптоми. На гострій стадії хвороби температура піднімається до 38-40 С, з'являється головний біль, світлобоязнь, сухий кашель, чхання, нежить і осиплість голосу. Горло почервоніле, а на піднебінні з'являються червоні плями - корова енантема.

З другого дня хвороби, на слизовій оболонці щік проступають плями Бєльського-Філатова-Копліка -дрібні білясті цятки. З четвертого-п'ятого дня розвивається коровий висип - дрібна висипка, що покриває обличчя, шию і шкіру за вухами. Через добу висип спускається на тулуб, а ще через 24 години досягає пальців на руках і ногах. Висип виглядає як дрібні вузлики (папули), оточені почервонінням і схильні до злиття.

З четвертого дня після початку висипань симптоми йдуть на спад: температура приходить в норму, висип темніє, буріє і лущиться. Зникнення висипки йде в тому ж порядку, що і розвиток: спочатку плями зникають з обличчя і шиї, потім з тулуба і з кінцівок. Пігментація може зберігатися до півтора тижнів.

15-20% пацієнтів з кором страждає від ускладнень: стоматиту, пневмонії, трахеїту, отиту, менінгіту, енцефаліту, ентериту, коліту, пієлонефриту. Вірус кору небезпечний для вагітних, так як може викликати передчасні пологи або викидень.

Виробленням антитіл організм нейтралізує вірус і знищує його. В першу чергу виробляються антитіла класу М, а антитіла IgG виробляються через 2-4 тижні, зберігаючись в крові десятками років і забезпечуючи стійкий імунітет до вірусу кору.

Покази до призначення

Лабораторне дослідження зазвичай призначає педіатр або терапевт, але може також ЛОР, інфекціоніст, дерматолог або пульмонолог, при таких показах:

  • прояви кору;
  • перевірка людей, що мали контакти з хворими на кір;
  • контроль ефективності вакцинації.

Інтерпретація результатів

Результати дослідження показуються у вигляді індексу. Якщо отримане значення менше 0,8 - тест негативний, антитіл IgG не виявлено. Якщо більше 1,2 - позитивний результат, антитіла IgG до вірусу кору виявлені. Проміжні значення (0,8-1,2) вимагають додаткових досліджень.

Причиною позитивного результату є поточна або перенесена раніше інфекція або успішна вакцинація проти неї. Негативний результат можливий, якщо пацієнт здоровий, неефективно вакцинований, має слабкий імунітет або ж від початку захворювання пройшло недостатньо (менше 2 тижнів) часу для вироблення IgG.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз.

Термін проведення: 2 робочих днів.