Вірус кору, антитіла IgM

Код: 3433

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

450,00 грн

Опис аналізу:

Вірус кору, антитіла IgM - дослідження, яке використовується для виявлення в організмі антитіл до збудника кору, що вказують на те, що пацієнт хворий на кір в даний момент. Вірус кору передається, в першу чергу, повітряно-крапельним шляхом, дуже заразний і здатний вражати людей будь-якого віку, але в першу чергу - дітей. Кір може бути причиною важких ускладнень та дитячої смертності.

Наступаючий після інфікування інкубаційний період, триває в середньому близько 11 днів, хоча може скорочуватися до 7 або продовжуватися до 21 дня, під час яких інфекція не проявляє себе. Потім починається гострий етап інфекції, на якому температура піднімається до 38-40 градусів, з'являється сухий кашель, чхання і нежить, головний біль, світлобоязнь і осиплість голосу. Ротоглотка гіперемована (почервоніла), на піднебінні проступають червоні плями - корова енантема.

На другий день захворювання, на слизових оболонках щік проступають дрібні білуваті цятки (плями Бєльського-Філатова-Копліка). На четвертий-п'ятий день з'являється коровий висип - дрібна висипка, що починається з обличчя, шиї і шкіри за вухами. Через добу висип поширюється на тулуб, а ще через одну - досягає пальців рук і ніг. Висипання мають вигляд дрібних вузликів (папул), які оточені плямою і схильні до злиття.

На четвертий день після появи висипу, симптоми починають полегшуватись: знижується температура, а самі висипання темніють, буріють і лущаться. Згасання висипу відбувається в тому ж порядку, що і поява: від обличчя і шиї, на тулуб і до кінцівок. Пігментація після висипу зберігається до півтора тижнів.

Приблизно у 15-20% хворих на кір спостерігається розвиток ускладнень, серед яких найбільш частими є: запалення легень, трахеїт, отит, менінгіт, енцефаліт, ентерит, коліт, пієлонефрит. Захворювання небезпечне для вагітних, так як може спровокувати викидень або передчасні пологи.

У відповідь на проникнення вірусу, організм починає продукувати антитіла. Антитіла IgM можна виявляти в крові вже з четвертого-сьомого дня захворювання, а максимальною їх кількість стає через 2 тижні. Після чого антитіла IgM поступово замінюються антитілами IgG, що забезпечують тривалий імунітет - в 99% випадків захист від вірусу довічний.

Покази до призначення

Аналіз зазвичай призначається педіатром або терапевтом, можливо призначення отоларингологом, інфекціоністом, дерматологом або пульмонологом, а показами є:

  • симптоми кору;
  • обстеження людей, які контактували з хворими;
  • оцінка ефективності проведеної вакцинації.

Значення результатів

Отримані дані відображаються у вигляді індексу, значення якого вказує на результат. Якщо отримане значення менше 0,8 - аналіз негативний, антитіл IgM не виявлено. Якщо більше 1,1 - аналіз позитивний, антитіла IgM до вірусу кору виявлені. Проміжні значення (0,8-1,09) вимагають повторного дослідження.

Причиною позитивного результату може бути інфікування кором або вакцинація проти нього. Негативний результат можливий, якщо пацієнт здоровий, неефективно вакцинований, має слабкий імунітет або ж від початку захворювання пройшло недостатньо (менше 4 днів) часу.

Підготовка до обстеження: не проводиться.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА.

Термін проведення: 2 робочих днів.