Залізозв’язуюча здатність сироватки ненасичена (латентна)

Код: 3504

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

200,00 грн

Опис аналізу:

Залізозв’язуюча здатність сироватки (латентна) - лабораторне обстеження, яке визначає потенційну здатність сироватки крові зв'язувати залізо. Цей найважливіший для людського організму мікроелемент бере участь в кисневому обміні, будучи складовою гемоглобіну.

У людському організмі знаходиться приблизно 4-5 г, заліза, з яких приблизно 2,5 мг присутні в плазмі крові, в з'єднаному з білком траснферином вигляді. У нормі, з усього циркулюючого в крові трансферину, лише третина знаходиться в зв'язаному з залізом вигляді, решта циркулює в крові в якості резерву.

Латентна залізозв’язуюча здатність сироватки (ЛЖЖС) - це якраз і є кількість «резервного» трансферину, що знаходиться в крові людини і здатний зв'язатися з залізом. Кількість заліза в сироватці крові постійно змінюється і залежить від безлічі факторів, тоді як залізозв’язуюча здатність сироватки є більш стабільним показником.

Покази до призначення обстеження

Аналіз найчастіше призначається гематологами, але також не виключено призначення терапевтом, гастроентерологом, нефрологом або ревматологом. Дане дослідження є частиною комплексу заходів по виявленню порушень обміну заліза в організмі.

У гематології основним показом є:

  • диференціальна діагностика анемій;
  • таласемія.

Гастроентеролог може призначити дослідження при підозрі на:

  • гемохроматоз;
  • хворобу Крона;
  • хвороби печінки хронічного характеру;
  • порушення всмоктування поживних речовин.

Ревматологу аналіз може знадобитися в разі:

  • системного червоного вовчака;
  • ревматоїдного артриту.

У нефрології основним показанням є підозра на гломерулонефрит.

Норма ЛЖЖС в крові

Вимірюється цей показник в нмоль/л (nmol/l, наномоль на літр) і нормальним для більшості здорових людей значенням є від 27 до 54 нмоль/л.

Зниження або підвищення ЛЖЖС: причини

Показник латентної залізозв'язуючої здатності сироватки стає більшим при анеміях, гострому перерізі гепатиту, а також у жінок під час третього триместру вагітності. Зростання показника може бути не пов'язане із захворюванням, а викликане прийомом естрогенів або комбінованих оральних контрацептивів. Ще однією причиною зростання ЛЖЖС може бути дефіцит заліза.

Хронічні хвороби, гемохроматоз, таласемія, гломерулонефрит і гіпопротеїнемія ведуть до зниження показника ЛЖЖС, так само як і прийом кортикостероїдів, тестостерону і кортикотропіну.

Підготовка до здачі аналізу

Кров здається натщесерце, безпосередньо перед забором крові не можна палити, піддаватися фізичним або емоційним навантаженням. За кілька днів до аналізу (за погодженням лікаря), слід припинити прийом препаратів заліза.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: біохімічний.

Термін проведення: 1 робочий день.