Залізозв’язуюча здатність сироватки загальна

Код: 3503

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

200,00 грн

Опис аналізу:

Залізозв’язуюча здатність сироватки (загальна) - дослідження, що показує кількість заліза, яке здатна переносити кров. Аналіз призначається, щоб визначити кількість заліза, що знаходиться в організмі і ступінь його зв'язку з білками крові.

Залізо - критично важливий для людського організму мікроелемент, що входить до складу гемоглобіну і бере участь в переносі кисню кров'ю. У людському організмі знаходиться близько 4-5 г заліза, більша частина якого - в складі гемоглобіну. Інша кількість у вигляді хімічних сполук зберігається в якості резерву. Близько десятої частки відсотка заліза знаходиться в плазмі крові, в пов'язаному з білком трансферином вигляді.

У нормі, лише третина трансферину пов'язана з залізом, решта відіграє роль резерву. Щоб визначити загальну залізозв'язуючу здатність сироватки крові, в неї додають залізо до тих пір, поки весь резервний трансферин не зв'яжеться з залізом. Після цього вимірюється кількість заліза пов'язаного з трансферином і визначається ступінь нестачі заліза в сироватці крові.

Якщо в організмі спостерігається брак заліза - рівень трансферину зростає, а якщо надлишок - падає. Кількість самого заліза в крові постійно змінюється, але загальна залізозв’язуюча здатність сироватки - відносно стабільна величина.

Покази до обстеження

Аналіз зазвичай призначається гематологом, але також може бути призначений ревматологом, нефрологом, терапевтом або гастроентерологом.

Покази до призначення в гематології:

  • підозра на анемію;
  • диференціальна діагностика анемій;
  • таласемія.

Покази до призначення дослідження залізозв'язуючої здатності сироватки в гастроентерології:

  • хронічні хвороби печінки;
  • розлади всмоктування поживних речовин;
  • гемохроматоз;
  • хвороба Крона.

Покази до призначення в ревматології:

  • ревматоїдний артрит;
  • системний червоний вовчак.

У нефрології обстеження може бути маркером гломерулонефриту.

Норма залізозв'язуючої здатності сироватки

Показник вимірюється в наномоль на літр (нмоль/л або nmol/l), а нормальними вважаються значення в межах 44,8-80,6 нмоль/л.

Причини підвищених або знижених значень

Загальна залізозв’язуюча здатність сироватки зростає при анемії, гострому гепатиті, а також у жінок на третьому триместрі вагітності. Прийом естрогенів і комбінованих оральних контрацептивів також провокує підвищення значень.

Значення показника падає хронічних хворобах, гіперпротеїнемії, гемохроматозї, таласемії і гломерулонефриті. Прийом кортикотропіну, кортикостероїдів і тестостерону також знижує залізозв'язуючу здатність сироватки.

Підготовка до дослідження

Аналіз здається натщесерце, за півгодини до обстеження бажано не піддавати себе фізичним навантаженням і стресам, не курити.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: біохімічний.

Термін проведення: 1 робочий день.