Аутоантитіла до мікросомальних антигенів печінки та нирок (LKM)

Код: 4610

Час виконання: 2 раб.дн.

Ціна у Київ

470,00 грн

Опис аналізу:

Аутоантитіла до мікросомальних антигенів печінки та нирок (анти-LKM) - це дослідження, призначене для виявлення групи антитіл, які організм виробляє проти ферментів власної печінки і епітелію ниркових канальців. Наявність таких антитіл може бути ознакою ряду хвороб печінки, в першу чергу - аутоімунного гепатиту.

Гепатоцити (клітини печінки) містять безліч ферментів, які, в разі аутоімунного захворювання печінки, атакує власна імунна система. Наприклад, антитіла анти-LKM 1, анти-LKM 2 і анти-LKM 3 атакують ферменти печінки сімейства цитохром Р450, що беруть участь у метаболізмі стероїдних гормонів і ліків (CYP 2D6, CYP 2CD і CYP 1A2, відповідно).

Проведення аналізу на аутоантитіла до мікросомальних антигенів печінки і нирок необхідно для того, щоб лікарі могли діагностувати різні захворювання, симптоми яких однакові: первинний біліарний цироз і аутоімунний гепатит. У першому випадку, у пацієнта буде високий титр аутоантитіл до мітохондріальних антигенів, у другому - анти-LKM.

Виявлення анти-LKM за відсутності будь-яких симптомів уражень печінки, говорить про відсутність аутоімунного гепатиту. Таким пацієнтам не потрібно лікуватися - досить регулярно спостерігатися у лікаря.

До цього часу не визначено, чи є аутоантитіла до мікросомальних антигенів печінки і нирок першопричиною захворювання, або ж просто реакцією на пошкоджені з іншої причини клітини печінки. Залежно від того, який із трьох анти-LKM виявлено, визначається тип аутоімунного гепатиту, від якого страждає пацієнт. Наприклад, анти-LKM 1 визначається за аутоімунного гепатиту другого типу. Він вражає, переважно дівчаток до 15 років і прогноз при ньому менш сприятливий, ніж за першого або третього типу хвороби.

Перевірити наявність анти-LKM 1 також важливо пацієнтам, у яких виявлено гепатит С, так як фермент, проти якого діють ці антитіла, має схожість з вірусом гепатиту С. Пацієнти з даними антитілами гірше реагують на стандартну терапію інтерфероном.

Покази до призначення

Найчастіше аналіз призначається гастроентерологом, гепатологом або ревматологом, також може бути призначено терапевтом або педіатром, за наступних показів:

  • лихоманка, жовтяниця, біль у правому підребер'ї - ознаки гострого гепатиту;
  • свербіж, втрата ваги, втрата апетиту, слабкість, дискомфорт в животі - симптоми хронічного гепатиту;
  • обстеження пацієнтів з гепатитом С до початку лікування інтерфероном.

Інтерпретація результатів

Рівень анти-LKM вимірюється в одиницях на мілілітр (Од/мл, U/ml), і при виявленні менше 12 Од/мл аналіз є негативним. При 12-18 Од/мл - слабопозитивним, а більш, ніж при 18 Од/мл - позитивним.

Негативний результат означає, що пацієнт здоровий, але за наявності симптомів хвороб печінки тест здається повторно, так як є висока ймовірність, що аналіз хибнонегативний. За позитивного результату найбільш імовірний аутоімунний гепатит, також можливий лікарський або вірусний гепатит (С або D), синдром аутоімунної поліендокринопатіі. Якщо симптомів хвороб печінки немає - швидше за все, результат хибнопозитивний.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА.

Термін проведення дослідження: 3 робочих дні.