Бореліоз, антитіла IgM до специфічних антигенів Borrelia, LineBlot: VlsE Bb: рекомбінантний високоочищений антиген VlsE Borrelia burgdoferi; p41: нативний флагелін Borrelia afzelii; p39: нативний BmpA Borrelia afzelii; p25 Ba: OspC зовнішній поверхневий білок С Borrelia afzelii; p25 Bb: OspC зовнішній поверхневий білок С Borrelia burgdoferi; p25 Bg: OspC зовнішній поверхневий білок С Borrelia garinii; метод Western Blot

Код: 3461

Час виконання: 4 роб.дн.

Ціна у Київ

700,00 грн

Опис аналізу:

Бореліоз, антитіла IgM до специфічних антигенів Borrelia, LineBlot – аналіз, який призначається людині при підозрі на кліщовий бореліоз (хворобу Лайма). Це бактеріальна інфекція, що викликається представниками роду Борелії з групи спірохет.

Окрім людей хворіти на Бореліоз може багато видів тварин, а ролі основного переносника бактерії між ними виступають кліщі. Зараження відбувається під час укусу інфікованим кліщем.

Характерним проявом хвороби Лайма є мігруюча еритема, яка за кілька тижнів з'являється в області укусу. Ерітема може мати вигляд округлої червоної плями або кільця на тлі шкіри здорового відтінку. Ерітема може збільшуватися або охоплювати кінцівку своєрідною «манжеткою» (якщо укус був, наприклад, на руці). Розміри еритеми може бути значними, але зазвичай залишаються в межах 15-20 сантиметрів.

Крім еритеми, пацієнта може непокоїти головний біль, відчуття постійної втоми, можливе незначне підвищення температури. Відсутність лікування може призвести до розвитку менінгіту, погіршення пам'яті, оніміння рук і ніг, паралічу лицьового нерва. Також хвороба Лайма може поширитися на суглоби, серцевий м'яз та органи зору.

Для нейтралізації інфекції організм виробляє антитіла двох класів: IgM і IgG. Виробництво антитіл IgM починається ще під час інкубаційного періоду, але достатньою для виявлення їх концентрація стає через два – три тижні. Приблизно через 1,5 місяці кількість IgM досягає максимуму, після чого йде спад.

Таким чином, аналіз найкраще підходить для виявлення недавнього факту інфікування – протягом одного – двох місяців після появи перших симптомів бореліозу. Дослідження проводиться методом імуноблоту, який дозволяє шукати антитіла ефективніше, ніж звичайний ІФА-тест на антитіла. Імуноблотинг, як правило, використовують для перевірки результатів ІФА-тестування, а не як первинний аналіз.

Покази до призначення

Аналіз на антитіла IgM до хвороби Лайма можуть призначати кілька спеціалістів: сімейний лікар (педіатр чи терапевт) або інфекціоніст. Також інфекцію може запідозрити невролог або ревматолог, до яких іноді звертаються пацієнти із симптомами бореліозу.

Показами для проведення тесту є:

  • позитивний чи сумнівний тест на антитіла методом ІФА;
  • симптоми хвороби Лайма;
  • контроль ефективності лікування.

Значення результатів

Під час аналізу виявляються антитіл до цілого ряду антигенів (речовин, на які реагує імунна система) борелії:

  • VlsE Borrelia burgdoferi;
  • p41;
  • p39, BmpA;
  • p25 Ba: OspC;
  • p25 Bb: OspC;
  • p25 Bg: OspC.

У ході дослідження аналізується кількість антитіл IgM до кожного антигену окремо. Найбільш характерними для раннього періоду хвороби є антитіла до зовнішнього поверхневого білку OspC (р25). Під час аналізу ведеться пошук р25 відразу до трьох видів боррелії: Borrelia burgdoferi, Borrelia afzelii, Borrelia garinii.

Так само за кожним антигеном відзначається позитивний, сумнівний чи негативний результат. Позитивний результат означає наявність антитіл IgM до конкретного антигену боррелії і вказує на те, що пацієнт має хворобу Лайма. Негативний результат вказує на відсутність антитіл та високу ймовірність того, що пацієнт здоровий. Сумнівні результати потребують уточнення іншими методами діагностики.

Негативним аналіз вважається, коли інтенсивність забарвлення становить від 0 до 11, а сумнівним – від 12 до 18. Значення від 19 до 256 говорять про позитивний результат тесту.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: сироватка крові.

Метод дослідження: імуноблотинг (LineBlot).

Термін проведення: 4 робочі дні.