Гомоцистеїн

Код: 4002

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

420,00 грн

Опис аналізу:

Гомоцистеїн - амінокислота, що входить до складу плазми крові та є лабораторним маркером таких захворювань, як остеопороз, інсульт, хвороба Альцгеймера і серцево-судинні патології.

Гомоцистеїн є сірковмісною амінокислотою, що утворюється в результаті метаболізму метіоніну і цистеїну. Метіонін - одна з 11 незамінних кислот, які організм не здатний синтезувати самостійно, а отримує тільки з їжею. Цистеїн - амінокислота, важлива в процесі формування шкірних тканин, також має значення в процесах детоксикації організму і травленні. Цистеїн є одним з найсильніших антиоксидантів.

Утворений в результаті обміну цистеїну і метіоніну гомоцистеїн, зазвичай виявляється в незначних концентраціях, трансформуючись в продукти обміну за участю вітамінів В6, В12 і фолієвої кислоти. Їх дефіцит в організмі може бути однією з причин підвищеного рівня гомоцистеїну.

Також підвищений рівень гомоцистеїну спостерігається при рідкісному спадковому захворюванні гомоцистеінурії, за якої організм не здатний розщеплювати метіонін і гомоцистеїн. Поступово накопичуючись в організмі, вони ведуть до розвитку тромбозів, атеросклерозу, затримок в розумовому розвитку, епілепсії та ін.

Високі концентрації гомоцистеїну в клітинах ведуть до пошкодження кровоносних судин (атеросклерозу) і формування кров'яних згустків (підвищується ризик тромбозів).

Рівень гомоцистеїну поступово зростає з віком, перш за все у пацієнтів, що палять. У жінок концентрація гомоцистеїну починає зростати з настанням менопаузи, ймовірно внаслідок зниження секреції естрогенів.

Покази до призначення

Лабораторне дослідження рівня гомоцистеїну може бути призначене широким колом фахівців: кардіологом, неврологом, генетиком, педіатром і ін. Показами до призначення є:

  • підозра на дефіцит вітамінів В6, В12 і фолієвої кислоти;
  • ознаки гомоцистеінурії у дитини (зміщення очних лінз, висока і худе статура, аномалії скелета, остеопороз, серцево-судинні захворювання);
  • обстеження пацієнтів з групи високого ризику розвитку інсульту або інфаркту;
  • скринінгове обстеження пацієнтів з сімейною схильністю до кардіологічних патологій.

Значення результатів

Концентрація гомоцистеїну вимірюється в мікромоль на літр (мкмоль/л, μmol/L). Так як рівень гомоцистеїну змінюється з віком, різні і референтні значення, що є нормою, для більшості здорових людей.

Для дітей у віці до 15 років нормальною є концентрація до 10 μmol/L, для дорослих у віці до 65 років - до 15 μmol/L, а для літніх людей (старше 65 років) - до 20 μmol/L. У вагітних жінок нормою є знижений рівень гомоцистеїну - до 10 μmol/L.

Підготовка до обстеження

Аналіз здається натщесерце (не їсти 8 годин, пити можна тільки чисту воду без газу), при цьому за добу до забору крові потрібно відмовитися від жирної їжі. Палити заборонено за 30 хвилин до взяття зразка крові.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІХЛА (імунохемілюмінесцентний аналіз).

Термін проведення: 1 робочий день.