Хелікобактер (Helicobacter pylori), антитіла IgА

Код: 3315

Час виконання: 4 роб.дн.

Ціна у Київ

280,00 грн

Опис аналізу:

Хелікобактер (Helicobacter pylori), антитіла IgA – аналіз, який застосовують у діагностиці причин гастриту та виразкової хвороби.

Хелікобактерна інфекція поширена настільки широко, що перший контакт із нею відбувається ще в ранньому дитинстві. У середньому на планеті інфіковано 6 осіб із 10, а в менш розвинених країнах цей показник може досягати 100%. У той же час, більшість носіїв бактерії не мають жодних проблем зі шлунком – від моменту зараження до появи перших симптомів можуть пройти роки.

Хелікобактер пілорі колонізує слизову оболонку шлунка та дванадцятипалої кишки, виживаючи та розмножуючись в екстремальних умовах високої кислотності. Тривалий час роль цієї бактерії у розвитку хвороб шлунка заперечувалась – через впевненість у тому, що ніякий мікроорганізм не може існувати в такому несприятливому середовищі.

Чому в одних людей хелікобактер викликає гастрит, а в інших ні, залежить не тільки від стану імунітету, а й від вірулентності штаму бактерії, яким людина заразилася. Штами з найбільшою біохімічною агресивністю здатні провокувати розвиток виразки шлунка або дванадцятипалої кишки. Менш вірулентні штами провокують гастрит. А у безсимптомних носіїв агресивність хелікобактеру, як правило, мінімальна.

Потрапивши в шлунок, H. Pylori через захисний шар слизу дістається до слизової оболонки, де починає розмножуватися. Бактеріями виробляються речовини, які розчиняють захисний слиз і зменшують рівень кислотності поблизу колонії. Намагаючись відновити рівень кислотності, шлунок збільшує вироблення соляної кислоти та пепсину.

Шлунковий сік із збільшеною кислотністю легко долає ослаблений шар захисного слизу, призводячи до опіку та запалення ураженої ділянки слизової оболонки. Крім того, бактерія виробляє токсини, що підсилюють запалення та вбивають клітини шлункової стінки.

Поява симптомів хвороби та їх інтенсивність залежить від того, наскільки виражені патогенні фактори конкретного штаму бактерії. Важливу роль грає стан імунної системи та особливості дієти інфікованої людини.

На інфекцію організм реагує виробленням антитіл класів A (IgA), М (IgM) та G (IgG). IgA починають вироблятися на другому - третьому тижнях з моменту зараження і можуть продукуватися кілька років, якщо активність інфекції не спадає. Успішне усунення хелікобактеру супроводжується поступовим зникненням IgA до нього.

Покази до призначення

Лабораторний тест може бути призначений гастроентерологом, терапевтом або педіатром пацієнтам, які скаржаться на:

  • печію та кислий присмак у роті;
  • нудоту;
  • біль у животі після їжі;
  • відчуття тяжкості у животі;
  • неприємний запах при диханні.

Кожна з цих ознак може бути симптомом гастриту (запалення слизової оболонки шлунку), дуоденіту (запалення слизової оболонки дванадцятипалої кишки), виразки шлунку або дванадцятипалої кишки. Крім того, аналіз може призначатися для оцінки ефективності лікування цих захворювань.

Значення результатів

Результати дослідження відображаються у вигляді числового індексу, який слід інтерпретувати так:

  • <0,9 – антитіл IgA до хелікобактеру не виявлено (негативний результат);
  • 0,9 – 1,1 – сумнівні результати;
  • >1,1 – позитивний результат, антитіла IgA до Helicobacter pylori виявлені.

Позитивний результат вказує на наявність бактерії та високу ймовірність того, що симптоми спровоковані саме нею. Негативний дозволяє припустити, що бактерії в організмі немає і слід продовжити діагностику. Cумнівні результати потребують уточнення.

Результати аналізу можуть інтерпретуватися виключно лікарем, тому що факт інфікування хелікобактером не дозволяє встановити, від якого конкретно захворювання страждає пацієнт. Крім того, у людей з ослабленим імунітетом або на дуже ранніх термінах зараження, тест може давати хибно негативні результати.

Підготовка до обстеження: не є обов'язковою.

Матеріал для дослідження: кров із вени.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Термін проведення: 4 робочі дні.