Кашлюк (Bordetella pertussis), антитіла IgM

Код: 3431

Час виконання: 4 роб.дн.

Ціна у Київ

400,00 грн

Опис аналізу:

Коклюш, антитіла IgM - дослідження, призначене для визначення в крові пацієнта антитіл до Bordetella pertussis - бактерії, що провокує розвиток кашлюку. Антитіла IgM характерні для гострої інфекції і присутні в організмі короткий час.

Бактерія передається повітряно-крапельним шляхом, джерелом інфекції є хвора дитина з першого до двадцять п'ятого дня захворювання. Після інфікування захворювання проходить декілька етапів: інкубаційний, катаральний, спазматичний (пароксизмальної), етап зворотного розвитку і реконвалесценції.

Інкубаційний період триває близько тижня, але може пройти за три дні, в деяких випадках розтягується до двох тижнів. В цей час симптоми не проявляються, а бактерія приховано розмножується в організмі. Потім починається катаральна стадія, для якої характерні кашель, нежить і чхання. Можлива поява лихоманки, не виключена блювота.

Катаральна стадія, що триває від 5-8 до 11-14 днів, змінюється спазматичною або пароксизмальною стадією, що триває від двох-трьох до шести-восьми тижнів, але не виключена і більша тривалість. На цьому етапі хворого мучать приступи спазматичного сухого кашлю, кількість яких може досягати 30 на добу. Кашель під час нападів може досягати такої сили, що ускладнює дихання і з'являється задишка. Можливі акроціаноз (синюшність шкіри на губах, вухах, пальцях, кінчику носа) і ціаноз носогубного трикутника.

Наступна стадія - ранньої реконвалесценції або зворотного розвитку. Після піку, що припадає на спазматичну стадію, симптоми йдуть на спад, напади кашлю поступово стають рідше і коротше, хоча сам кашель може бути голосніше, ніж раніше. Стадія зворотного розвитку триває від 2 до 8 тижнів, за нею йде етап реконвалесценції - зникнення симптомів. На повне одужання може піти від двох місяців до півроку.

За тяжкого перебігу хвороба може ускладнюватися появою судом, втратою свідомості, емфіземою легень, порушеннями мозкового кровообігу, кровотечами, грижами, бронхітом, пневмонією та ін. Важкий перебіг більш характерний для найменших хворих (до 4 місяців), у яких спостерігається короткий інкубаційний період і тривалий пароксизмальний етап.

Синтез антитіл IgM починається з другого тижня після появи симптомів, їх концентрація поступово наростає, а потім вони поступово змінюються антитілами IgG, що відповідають за більш тривалий імунітет. У деяких випадках при гострій інфекції антитіла IgM можуть залишатися на низькому рівні.

Покази до призначення

Дослідження призначається інфекціоністом, педіатром, ЛОРом, терапевтом або пульмонологом при наявності показів:

  • симптоми кашлюку;
  • обстеження осіб, тісно контактували з хворими на кашлюк;
  • диференціальна діагностика кашлюку з гострими респіраторними вірусними інфекціями, кір, запалення легень, бронхіт і бронхіальну астму.

Значення результатів

Дані тесту відображаються у вигляді індексу:

  • значення менш 1,0 - результат негативний, антитіл IgM до кашлюку не виявлено;
  • 1,0 - 1,1 - слабопозитивний, наявність антитіл не вірогідна, потрібне додаткове дослідження;
  • більше 1,1 - позитивний результат, антитіла IgM до кашлюку виявлені.

Негативний результат можливий, якщо пацієнт здоровий або з часу появи симптомів пройшло менше 2 тижнів. Позитивний - якщо пацієнт хворий на кашлюк.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: ІФА.

Терміни проведення: 3 робочих дні.