Панель №2 «Інгаляційна»: Антитіла IgE до інгаляційних алергенів: Der.pteronyssinus, Der. farinea, шерсть кішки, шерсть собаки, шерсть коня, шерсть кроля, шерсть морської свинки, шерсть хом'яка, пилок вільхи, пилок дуба, пилок берези, пилок лісового горіха, пилок тимофіївки, пилок жита культивованого, пилок полиню, пилок подорожника, Pen.notatum, Cladosp.herbarum, Asp.fumigatus, Alternaria alternata, метод Western Blot

Код: 7006

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

1500,00 грн

Опис аналізу:

Панель №2 «Інгаляційна»: Антитіла IgE до інгаляційних алергенів: Der.pteronyssinus, Der. farinea, шерсть кішки, шерсть собаки, шерсть коня, шерсть кроля, шерсть морської свинки, шерсть хом'яка, пилок вільхи, пилок дуба, пилок берези, пилок лісового горіха, пилок тимофіївки, пилок жита культивованого, пилок полиню, пилок подорожника, Pen.notatum, Cladosp.herbarum, Asp.fumigatus, Alternaria alternata, метод Western Blot - комплекс лабораторних аналізів для визначення речовин, на які в людини може бути алергія.

Алерген – це нешкідлива для більшості людей речовина, яка у схильних осіб викликає гостру реакцію гіперчутливості (алергію). В алергічну панель №2 включені речовини, що діють переважно через слизову оболонку дихальних шляхів. Такі алергени називаються респіраторними чи інгаляційними.

Як правило, вони провокують алергічний ринокон'юнктивіт – почервоніння та набрякання слизових оболонок носа та очей. Розвивається нежить, чхання, сльозотеча, свербіж та відчуття стороннього тіла в оці. Набір симптомів може дещо змінюватися - хтось просто чхає, у когось сверблять очі, а частина пацієнтів відчуває повний спектр проявів алергії.

У більш чутливих пацієнтів починається кашель, відхаркування мокротиння, задишка і характерне дихання з присвистом – наслідки порушення роботи бронхів через алергію. У таких випадках говорять про розвиток алергічної бронхіальної астми, особливо гострі напади якої можуть бути небезпечними для життя.

Респіраторні алергени умовно розподіляють на:

  • побутові
  • рослинні
  • епідермальні;
  • грибкові.

Основним субстратом для побутових алергенів є домашній пил - саме в ньому накопичуються останки мікроскопічних кліщів Der. Pteronyssinus та Der. Farinae. Живлячись відмерлими частинками нашої шкіри, вони є постійними супутниками людей. Пилові кліщі нічим не проявляють себе, крім виділення деяких білків, які здатні спровокувати алергію.

Алергени грибкового походження – це спори та частинки таких грибків, як Alternaria alternata, Penicillium notatum, Cladosporium herbarum та Aspergillus fumigatus. Вони здатні накопичуватись як у внутрішніх приміщеннях, так і на відкритому повітрі. Грибки здатні розмножуватися практично скрізь – від квартир та будинків, до агрокомплексів та переробних виробництв.

Алергени рослинного походження, як правило це пилок, відповідальні за сезонні загострення алергії, так звані полінозами або «сінну лихоманку». Прояви весняної алергії викликає пилок представників сімейства Березових – берези, вільхи та ліщини. Можлива також алергія на пилок дуба – їхнього далекого родича, що входить до того ж порядку Букоцвітих.

Сезон весняної алергії відкриває ліщина, що зацвітає у березні, ще до появи листя. Слідом за нею починає цвісти вільха (викликає алергію у кожного п'ятого пацієнта з полінозом) та береза ​​(відповідальна приблизно за 35% випадків). Як правило, люди з сінною лихоманкою чутливі до пилку відразу кількох рослин. Сумарно сімейство Березових відповідальне приблизно за 40% випадків алергії у весняний період.

Пізньої весни та влітку починають зацвітати лучні трави, жито, полин і подорожник, пилок яких також алергенний. Алергенність пилку трав відрізняється - якщо до пилку полину чутливість відзначається майже у 40% пацієнтів з полінозом, то до пилку подорожника чутливі менше 4% алергіків.

Тополиний пух не включається в панель рослинних респіраторних алергенів, тому що безпосередньої алергічної загрози не представляє - він просто збирає на собі пилок інших рослин та пил, які можуть спричинити алергію.

Інгаляційні алергени тваринного походження називаються епідермальними, оскільки пов'язані з шерстю та частинками шкіри (епідермісу) тварин. В рамках панелі №2 перевіряється чутливість до алергенів поширених домашніх тварин – кішки, собаки, хом'яка, морських свинок, кролика та коней.

Покази до призначення

Аналіз може бути призначений алергологом, ЛОР або терапевтом за наявності у пацієнта симптомів, які можуть пояснюватися алергією. Як правило, це постійні або періодично виникаючі:

  • нежить, чхання та закладеність носа;
  • свербіння та почервоніння очей;
  • кашель та хрипи у легенях;
  • задишка.

Значення результатів

Чутливість до кожного з алергенів панелі перевіряється за наявністю спеціальних антитіл IgE, що приймають участь у запуску алергічної реакції. Концентрація антитіл визначається у міжнародних одиницях на мілілітр (МЕ/мл, IU/ml).

Якщо концентрація IgE до будь-якого з алергенів, представлених у панелі, становить менше 0,34 IU/ml, це означає, що алергія у пацієнта відсутня (нульовий клас алергічної реакції).

Концентрація 0,35-0,69 IU/ml відповідає першому класу – чутливість до алергену є, але недостатня для появи симптомів алергії. За другого класу алергічної реакції (0,70-3,49 IU/ml) у деяких пацієнтів можуть виникати симптоми алергії. За рівня антитіл у 3,5-17,49 IU/ml (III клас) більшість людей відчувають прояви алергічної реакції.

За IV класу алергії (17,5-49,9 IU/ml) симптоми обов'язково з’являються за контакту з алергеном. Концентрація у 50,0-100,0 IU/ml відповідає V класу та вираженим симптомам алергії. Понад 100 IU/ml антитіл IgE є екстремально високою концентрацією, що відзначається за дуже тяжких випадків алергії.

Підготовка до обстеження: спеціальна підготовка не потрібна.

Матеріал для дослідження: зразок крові із вени.

Метод дослідження: імуноблотинг.

Термін проведення: 2 робочі дні.