Запитання і відповіді

Так. В нашій лабораторії можна здати наступні дослідження на COVID-19:

Так. Результат аналізу можна отримати, як українською так і англійською. Всі результати захищено унікальним QR-кодом. Зазначаємо, що для отримання результатів англійською мовою необхідно мати при собі закордонний паспорт.

Результат ПЛР-тесту ви отримуєте у той же день. Умови можуть відрізнятися у залежності від часу дня, коли ви здаєте аналіз.

Так. Необхідно при собі мати документ, що посвідчує особу (паспорт), для дитини – свідоцтво про народження. В разі необхідності отримання результатів англійською мовою необхідно мати закордонний паспорт. Перед аналізом потрібно заповнити Анкету і підписати згоду на обробку персональних даних.

Для аналізу на Коронавірус SARS CoV-2 COVID-19 методом ПЛР береться мазок з ротоглотки (зіву) та носоглотки. Пам’ятайте існує чіткий перелік вимог, дотримуючись яких, ви отримуєте точний достовірний результат.
Згідно з рекомендаціями Центру громадського здоров’я, здавати тест найкраще вранці, одразу після нічного сну.
Перед проходженням ПЛР-тестування пацієнту НЕ рекомендується:
За 6 годин:
• вживати лікарські засоби для зрошення ротоглотки;
• використовувати препарати для розсмоктування.
За 3-4 години:
• жувати гумку чи цукерки;
• чистити зуби, полоскати горло чи рот;
• їсти чи пити;
• курити.


Для здачі аналізів не обов'язково мати скерування від лікаря, якщо Ви знаєте, які аналізи потрібно здати.

Запис на аналізи не є обов’язковим. Ви можете звернутись до будь-якого відділення лабораторії в зручний для Вас час, згідно графіку роботи відділення. Графіки роботи відділень лабораторії можна ознайомитись за посиланням: https://medlabtest.ua/uk/contacts
Також звертаємо Вашу увагу на правила підготовки до здачі аналізів:
https://medlabtest.ua/uk/patients/podgotovka


У деяких людей на місці проколу залишається маленька позначка, яка незабаром безслідно зникає, у інших після здачі крові на згині ліктя з'являються невеликі або великі синці.
Забір крові відбувається шляхом введення голки в вену, в момент взяття венозної крові відбувається подвійний прокол: як шкіри, так і вени. По завершенню цієї процедури, коли відбувається момент видалення голки з вени, кров з постраждалої вени з великою силою надходить в тканини. У деяких випадках як результат утворюється гематома (синець).
Основні причини появи гематоми:
- фізіологічні та анатомічні особливості організму людини, таких як загальний стан вен і кровоносних судин, товщина і еластичність їх стінок, розташування і видимість;
- порушення процесу взяття венозної крові і ухилення від порад медичного персоналу в процесі забору. При недотриманні рекомендацій даних медпрацівниками, утворення гематоми - це результат передчасного розгинання руки в лікті - - після взяття крові з вени, адже кров, після проколу, може легко потрапити під шкіру;
- якщо у вас систематично з'являються гематоми (синці) після забору крові з вени, необхідно тримати руку зігнутою в лікті більше часу після процедури
ВАРТО ЗНАТИ, що з вини медпрацівника гематома з'являється внаслідок проколу вени НЕВІДКЛАДНО ПІД ЧАС ЗАБОРУ, а не з плином часу.
Додаткові фактори ризику:
▸ погане згортання крові через діабет, гемофілію, прийом розріджуючих препаратів (аспірин, варфарин та ін.);
▸ вік: літні люди і маленькі діти більше схильні до гематом, оскільки у них слабкий тонус судин;
▸ надмірне вживання алкоголю;
▸ дефіцит вітамінів C, B12 або K.
NB! Якщо після взяття крові ви виявили невеликий синець, то не хвилюйтеся, він пройде самостійно, але якщо він надто великий, то починаючи з наступного дня, декілька разів на день змащувати місце гематоми засобом для розсмоктування синців (використовувати за
призначенням лікаря).

Так. Аналізи беруться у дітей будь-якого віку, починаючи з народження

Для забезпечення максимальної точності та достовірності результатів аналізів, Вам необхідно суворо притримуватися встановлених правил підготовки до лабораторного дослідження.
Для більшості лабораторних досліджень, кров необхідно здавати натщесерце в першій половині дня. Натщесерце - це означає, що останній прийом їжі був не пізніше, ніж 6-8 годин назад. Та рекомендується перед здачею аналізів виключити із раціону жирну їжу.
До того ж Ви повинні врахувати, що прийом будь-яких медикаментів, алкоголю, вживання кави та куріння можуть впливати на результати лабораторного дослідження. Якщо Ви нервували, це також може вплинути на результат аналізу крові. Тому, перед здачею крові Вам необхідно відпочити 10-15 хвилин в приймальні та заспокоїтися.
Пам’ятайте, що багато лабораторних аналізів потребують особливих умов підготовки. Тому, перед тим, як йти до лабораторії, уточніть інформацію з цих питань у консультанта гарячої лінії або у медичного персоналу на пунктах, або на нашому сайті:
https://medlabtest.ua/uk/patients/podgotovka

Так, ми надаємо послугу взяття біоматеріалу вдома у всіх містах, де знаходиться філія лабораторії.
!!!Зверніть увагу, взяття урогенітальних мазків і зішкрібів вдома не проводиться!
Замовити послугу «Виїзд додому» можна по телефону: 0 (800) 30-87-78, (044) 248-87-78, (096) 848-87-78.
Заявки приймаються з понеділка по п'ятницю з 8 до 19 години, в суботу з 9 до 15 години.

Протягом 3-ох днів після здачі аналізів Ви можете дозамовити дослідження без повторного забору крові з вени. Дозамовлення – це послуга проведення додаткових досліджень з сироватки крові, яка зберігається в архіві біоматеріалів. Проте, є перелік досліджень, які НЕ МОЖНА дозамовити, оскільки це не передбачено методикою та інструкцією. Більш детальну інформацію про перелік досліджень можна отримати, зателефонувавши на гарячу лінію лабораторії: 0 (800) 30-87-78

Дана інформація потрібна лабораторії, для оперативного зв’язку з Вашим лікарем, для отримання додаткової інформації у випадку необхідності. Крім того, ця вимога стандартного заповнення бланку реєстрації пацієнта в лабораторній програмі.

Так, в лабораторії діють наступні знижки:

- «Знижка за соціальною програмою». В рамках цієї акції встановлена система знижок на послуги лабораторної діагностики для певних пільгових категорій громадян, а саме:
Знижка 5% для дітей до 14 років (включно)*
Знижка 5% для пенсіонерів*
Знижка 10% для учасників АТО*

- надається знижка 7% на аналізи у разі онлайн-оплати замовлення;
- в лабораторії проходять постійно акції, які можна відстежити на нашому сайті або на сторінках соцмережах:

https://www.facebook.com/medlabtest
https://www.instagram.com/medlab.test/?hl=ru

Як тільки результати досліджень будуть готові Вам прийде SMS на мобільний телефон. Результат можна переглянути на електронній пошті (якщо при оформленні аналізів, пошта була вказана) або в особистому кабінеті на сайті лабораторії.

Результати аналізів можна отримати:
- онлайн на сайті;
- по електронній пошті (вказавши її при замовленні);
- в будь-якому відділенні лабораторії.

Всі лабораторії у бланках досліджень використовують різні референтні значення. Це залежить від обладнання на якому виконується дослідження, які використовуються для нього реагенти, тест-системи, методи виконання, а також одиниці вимірювання (ммоль/л, нг/мл). На результат дослідження може вплинути навіть час здачі аналізу та умови зберігання, стрес людини, зміна кліматичних умов, фізичне навантаження, вживання ліків та характер харчування. Тому правильно інтерпретувати результат може лише лікар.

Так, лабораторія виконує термінові аналізи – режим «cito». При оформленні замовлення на дослідження слід вказати, що необхідно отримати результати максимально швидко. Більш детальну інформацію можна дізнатися за телефоном: 0 (800) 30-87-78

Вартість забору біоматеріалу(преаналітичного етапу) не включена в загальну вартість дослідження тому, що з одного зразка може виконуватися декілька досліджень, а за забезпечення преаналітичного етапу сплатити при цьому необхідно лише одноразово.

Результати досліджень не є клінічним діагнозом. Коректна інтерпретація повинна здійснюватися лише кваліфікованим лікарем, який буде враховувати дані анамнезу, огляду, додаткових медичних методів діагностики, та інші чинники. Правильний діагноз може бути поставлений тільки Вашим лікарем з урахуванням клінічної картини.

Транспортування біоматеріалу до нашої лабораторії здійснюється з дотриманням усіх нормативних вимог, а саме:
- ємність з будь-яким біоматеріалом, узятим для дослідження, дуже щільно закупорена, надійно зафіксована і встановлена, що попереджає перекидання;
- акуратне переміщення матеріалу в спеціальному термоконтейнері, яке попереджає струшування або велику амплітуду розгойдування, а також захищає від прямого попадання світла та вологи;
- забезпечення температурного режиму для кожного виду взятого матеріалу передбачуваного дослідження;
- доставлений матеріал фіксується в лабораторії документально на момент надходження і відразу ж передається фахівцям.
Деякі дослідження
не придатні для зберігання та транспортування, тому проводяться виключно у відділеннях, що максимально близько розташовані до лабораторно центру або в Центральному офісі м. Києва.

Кожен пацієнт має змогу отримати доступ до результатів своїх лабораторних обстежень в зручний для нього час, а також можливість зберегти історію своїх обстежень та прослідкувати динаміку змін показників. Основною умовою для отримання доступу є реєстрація за особистим номером телефону. Система автоматично створить електронний кабінет пацієнта, якщо при оформленні замовлення були вказані реальні дані. Для доступу достатньо перейти за посиланням «Отримати результат», ввести свій номер телефону, який залишили при реєстрації в лабораторії, отримати тимчасовий пароль та ввести його для входу.