«Повзуча» інфекція – герпес. Причини, симптоми, аналізи. Частина 2

11 лист. 2020 р.

«Повзуча» інфекція – герпес. Причини, симптоми, аналізи. Частина 2

У попередній статті, присвяченій герпесвірусним інфекціям та аналізами на них, ми розповіли про відомі на сьогоднішній день віруси герпесу і дослідження, які лабораторія МедЛаб проводить по вірусам простого герпесу типів 1 і 2.

А зараз ми пропонуємо вашій увазі опис аналізів на інші види герпесвірусних інфекцій, які також виконуються в нашій лабораторії.

Отже:

Герпес 3 типу

Герпесвірус III типу – варицелла-зостер вірус (ВЗВ, Varicella Zoster virus – VZV) в лабораторії МедЛаб теж діагностується різними методами:

  • Varicella Zoster тип 3, антитіла IgG;
  • Varicella Zoster тип 3, антитіла IgМ;
  • Varicella Zoster тип 3, антитіла IgА. Ці антитіла захищають слизову сечостатевих і дихальних шляхів від проникнення інфекції, так що за їх кількістю теж можна визначити «вік» і форму інфікування (свіже зараження або хронічний процес).

Герпес 4 типу

Аналізи на герпесвірус IV типу – вірус Епштейна-Барр (ВЕБ, EBV) в лабораторії МедЛаб проводяться в найширшому спектрі. Ваш лікар повинен призначити вам необхідне дослідження з таких:

Герпес 5 типу

Цитомегаловірус або герпес V типу може бути продіагностований за допомогою одного або декількох з п'яти різних аналізів – як визначенням антитіл, так і ПЛР-тестуваннями:

За статистикою, цитомегаловірус присутній в організмі практично 40% дорослого населення світу. Але особливо важливо діагностувати його у вагітних і плануючих вагітність жінок, особливо якщо в анамнезі є завмерлі вагітності та/або мимовільні аборти (викидні).

Герпес 6, 7 і 8 типів

Ці три типи герпесвірусів в лабораторіях МЕДЛАБ діагностуються за результатами наступних досліджень, те чи інше з яких повинен призначити ваш лікар:

* * *

На жаль, повністю позбавити організм від вірусу герпесу неможливо. Однак можна пригнітити його поширення та скоротити тривалість гострої фази – для цього існують спеціальні противірусні засоби (зрозуміло, їх прийом можливий тільки за призначенням і під контролем лікаря).

Для профілактики інфікування контактним або побутовим шляхом рекомендується:

  • дотримуватися гігієни;
  • дотримуватися здорового способу життя;
  • уникати випадкових статевих зв'язків;
  • відмовитися від шкідливих звичок, які знижують імунітет.

Ще один ефективний засіб профілактики герпесвірусної інфекції – вакцинація. Вакцини від герпесу продовжують періоди ремісій і знижують ступінь важкості рецидивів, а в деяких випадках навіть здатні повністю захистити організм від розвитку інфекції. Вакцинація особливо рекомендується жінкам з рецидивуючим герпесом, які планують вагітність – це захистить майбутнього малюка від вродженої герпесвірусної інфекції.

Також в МедЛаб проводиться й аналіз на авідність антитіл IgG до вірусу герпесу 2 типу. Це дослідження дозволяє визначити «вік» герпесвірусної інфекції в організмі. У перші кілька місяців після інфікування антитіла показують IgG низької авідності. Високоавідні антитіла з'являються в разі реактивації вірусу – тобто, загострення хронічної інфекції. Дане дослідження особливо важливо для жінок в період вагітності.